30 wrzesień 2021

Małopolskie: w związku z koronawirusem w 15 szkołach są lekcje zdalne

W pojedynczych klasach 15 szkół w Małopolsce odbywają się lekcje zdalne w związku z wykrytymi tam ogniskami koronawirusa. "To wciąż mała skala problemu" – powiedział PAP Andrzej Łojek z Kuratorium Oświaty w Krakowie.
REKLAMA

Zgodnie z ostatnimi danymi małopolskiego kuratorium oświaty w województwie jest 15 szkół, w których w związku z ogniskami koronawirusa pojedyncze klasy mają lekcje zdalne. Chodzi o 10 szkół podstawowych i o cztery średnie, a także o jeden oddział przedszkolnych w szkole podstawowej.

Szkoły, których uczniowie i nauczyciele są na kwarantannie, są w powiatach krakowskim, brzeskim, tarnowskim, suskim i tatrzańskim, a także w Krakowie i Brzesku. Najwięcej uczniów jest na kwarantannie w Szkole Podstawowej nr 18 w Tarnowie.

"To wciąż mała skala problemu. Nie mamy sygnałów o problemach związanych ze zdalnym nauczaniem. Wszystko funkcjonuje normalnie. Liczba szkół, w których jest nauczanie zdalne, zmienia się w ciągu tygodnia, ale mniej więcej pozostaje na podobnym poziomie i średnio w tej liczbie jest ok. 10 szkół podstawowych" – powiedział PAP zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w kuratorium w Krakowie Andrzej Łojek.

W Małopolsce jest 4860 szkół.

Zgodnie z czwartkowymi danymi Ministerstwa Zdrowia minionej doby w Małopolsce zanotowano 97 nowych zakażeń i dwa przypadki śmiertelne. Łącznie w kraju testy potwierdziły koronawirusa u 1208 osób, zmarło – 27 chorych. Jeśli chodzi o dobową liczbę zakażeńw kraju, Małopolska jest na trzecim miejscu, po województwach lubelskim i mazowieckim.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

bko/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olkuszu

kiedy
2022-03-04 19:00
miejsce
Dom Kultury w Wolbromiu, Wolbrom,...
wstęp biletowany